Obóz tenisowy na Krecie 2022

W pierwszych dniach października, gdy w Polsce już się pojawiła jesień, ekipa 36 tenisistów udała się na słoneczną Kretę na nasz kolejny obóz tenisowy. Wyruszyliśmy z Polski trzema lotami: z Krakowa, Katowic oraz Warszawy. Wszystkie były tego samego dnia, więc podczas wieczorku integracyjnego byliśmy w komplecie. Tegoroczny obóz na Krecie był naszym drugim, który organizowaliśmy w tym miejscu. W 2021 r. byliśmy tam w ponad 60 osób!

Lyttos Beach Hotel

Mieszkamy w naszym zaprzyjaźnionym ośrodku Lyttos Beach. Jest to fantastyczny, 5-gwiazdkowy hotel, na terenie, którego znajduje się mnóstwo basenów (m.in. Basen Olimpijski i park wodny dla dzieciaków), 3 restauracje z różnorodnym jedzeniem, w których każdy zje to co uwielbia. Jest ponadto siłownia, więc o utratę formy podczas wakacji nie można się martwić. Do naszej dyspozycji są bary, w których przesympatyczni barmani podają kolorowe drinki. Tuż przy hotelu znajduje się długa piaszczysta plaża, więc na plażing i swimming mamy „rzut beretem”. W Lyttos Beach Hotel mamy opcję all inclusive, więc wszystko powyżej wymienione mamy bez limitu!

Lyttos Tennis Academy

Tuż przy hotelu mieści się Lyttos Tennis Academy. To właśnie tam codziennie w godzinach porannych trenujemy, a po południu rozgrywamy gierki sparingowe. Obiekt składa się z: 18 kortów tenisowych (12 ziemnych, 6 twardych), 4 kortów do padla, są też boiska do beach tennisa pickleball’a. W Lyttos Tennis Academy swoje mecze rozgrywa reprezentacja Grecji w Pucharze Davisa, z braćmi Tsitsipas na czele. Ponadto organizuje corocznie kilka turniejów rangi ITF, a podczas naszego pobytu odbywały się tu Mistrzostwa Europy w beach tennisie. Greckie gwiazdy tenisa: Maria Sakkari i Stefanos Tsitsipas w latach młodzieżowych trenowali w Lyttos Tennis Academy. Nasi greccy przyjaciele pracujący na obiekcie mówili nam, że kilka razy do roku zarówno Maria jak i Stefanos przyjeżdzają do Lyttos na wakacje. Nie udało nam się ich osobiście spotkać, ale kto wie może w przyszłym roku… 😉 Dwa korty są nazwane ich imionami. Kort Centralny im. Stefanosa Tsitsipasa jest dla wszystkich wielką atrakcją. Obiekt posiada trybuny, a wejście na niego jest niezwykle prestiżowe – od wewnątrz budynku.

Treningi i Relaksmisja Open

Codziennie rano, po pysznych śniadaniach intensywnie trenowaliśmy pod okiem naszych trenerów: Mateusza Stawowiaka i Radka Gładysia. Mieliśmy także okazję poznać kunszt trenerski lokalnych coachów: Iliasa i Kostasa. Treningi układaliśmy tak aby każdy spróbował swoich zarówno na kortach ziemnych, jak i na nawierzchni twardej. Jeśli mieliśmy mało tenisa danego dnia to popołudniami umawialiśmy się na sparingi. Były rozgrywane zarówno single i deble. Nie brakowało też mikstów.

Tradycyjnie, pod koniec obozu rozegraliśmy turniej Relaksmisja Open, w kategoriach: singiel panów, singiel pań, mikst. Mecze toczyły się od samego rana aż do późnych godzin wieczornych. Turniej stał na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie, mnóstwo meczów rozstrzyganych było w trzecim secie. Finałowe starcia rozegraliśmy oczywiście na Korcie Centralnym im. Tsitsipasa. W mikście wygrała para Ania Garlicka/Sergiusz Szuster, którzy pokonali w finale Anię Niemczyk i Mariusza Medera. Do finału pań awansowały Magda Lipska-Bober i Justyna Kubicka-Dyląg. Niestety finał nie został rozegrany z powodu kontuzji, której nabawiła się Justyna podczas rozgrzewki. W finale panów spotkali się drugi raz tego dnia Sergiusz Szuster i Mariusz Meder. Górą ponownie był Sergiusz. Wielkie brawa należą się wszystkim uczestnikom. Po kolacji odbyło się oficjalne wręczenie nagród.

Pozatenisowe atrakcje

Świetnym sposobem na spędzenie czasu jest też wizyta w jednym z greckich miasteczek. Odwiedziliśmy jedno z nich – Ajos Nikolaos. W jego centrum znajduje się połączone z morzem jezioro Wulismeni. Jedząc kolację, podziwialiśmy unoszący się nad nim piękny zachód słońca. Na Krecie jest sporo innych atrakcji. Są tu piękne, rajskie plaże: Elafonisi, Balos czy Vai. Warto wybrać się na rejs na Santorini.

Jak twierdzi większość naszych podopiecznych, poza tenisem chcą głównie relaksować się w basenach, na plaży i nad morzem. A to właśnie daje im ośrodek Lyttos Beach. Na jego terenie znajdziemy wszystko czego potrzebujemy, aby udanie wypocząć.

Poczytaj sobie...

Relacje z wyjazdów

Sunshine Double 2018

Zabieramy Was znów na daleką wyprawę, ale tym razem na zachód. Marzec

Polecamy wyjazd:

Tenis w raju, pyszne jedzenie i zakwaterowanie w ośrodku, w którym trenowali Serena Williams i Grigor Dimitrov!